„Bezpiecznie na dwóch kółkach” - takie hasło przyświecało konkursowi plastycznemu dla szkół ponadpodstawowych z województwa podlaskiego. Organizatorem konkursu był Poseł na Sejm RP Krzysztof Truskolaski i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku. Celem konkursu było promowanie bezpiecznych zachowań na drodze oraz zwiększenie świadomości młodzieży na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu billboardu promującego bezpieczeństwo użytkowników pojazdów dwukołowych.
Na początku kwietnia informowaliśmy o wynikach etapu szkolnego tego konkursu. Etap wojewódzki rozstrzygnięto w maju. Spośród wielu prac przygotowanych przez uczniów z całego regionu prace uczniów SOSW zostały docenione. Nasi uczniowie drużynowo zdobyli wyróżnienie a uczennica Branżowej Szkoły I stopnia - Natalia Kowejsza została laureatką III miejsca. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody a zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali również kaski ufundowane przez polskiego kierowcę rajdowego - Jarosława Kazberuka. Wyróżnione i nagrodzone prace powstały pod kierunkiem nauczycieli - Lili Zajkowskiej i Ewy Wińskiej. Gala finałową konkursu odbyła się 25.05.2026 r. w białostockich „Spodkach” z udziałem marszałka województwa podlaskiego Łukasza Prokoryma.