Strona główna
Kosmiczny skok technologiczny! Mamy nowoczesną pracownię AI z KPO!
Kosmiczny skok technologiczny! Mamy nowoczesną pracownię AI z KPO!
Świat idzie do przodu, a nasza szkoła razem z nim! Z ogromną dumą ogłaszamy, że Szkoła Przysposabiająca do Pracy (PDP) w naszym Ośrodku oficjalnie dołączyła do technologicznej elity. Dzięki funduszom z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) zyskaliśmy sprzęt najwyższej generacji o wartości prawie 160 000 zł!
Relacja z wycieczki do Parku Rozrywki FastPark w Białymstoku mstoku
3W dniu 22.06.2026 wychowankowie internatu SOSW w Sokółce wybrali się na wyjątkową wycieczkę integracyjną do Parku Rozrywki FastPark w Białymstoku. Głównym celem wycieczki było propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, integracja wychowanków oraz wspaniała zabawa. Po krótkim instruktażu bezpieczeństwa uczestnicy ruszyli do korzystania z licznych atrakcji. Dużo emocji dostarczyła wychowankom strefa rekreacyjna. Dzieci bawiły się na ogromnych dmuchanych zjeżdżalniach, trampolinach, labiryntach. Największą popularnością cieszyła się strefa wodnej rekreacji. Uczestnicy bawili się w wodzie korzystając ze znajdujących się tam dmuchanych atrakcji. Równie dużo emocji dostarczyła strefa parku linowego. Wychowankowie pokonywali wiszące mostki i ruchome kładki sprawdzając swoją zwinność i odwagę. Tor przeszkód również nie sprawił uczestnikom zbytniej trudności, dzieci z
Wycieczka edukacyjno-zawodoznawcza
24Uczniowie klas 4, 5, 6, 7 i 8 szkoły podstawowej pod opieką wychowawczyni pani Urszuli Drewniak oraz pani Katarzyny Zalewskiej i pani Lili Zajkowskiej w dniu 18 czerwca 2026 r. realizowali wycieczkę o charakterze edukacyjno-zawodoznawczym.
Realizacja założeń z zakresu doradztwa zawodowego, przybliżenie uczniom specyfiki pracy w różnych branżach, rozbudzanie zainteresowań naukowo-technicznych oraz rozwijanie kompetencji społecznych i samodzielności życiowej.
Wycieczka do Warszawy
24W dniu 17 czerwca 2026 roku uczniowie klas 1–2 Br oraz 6–8 Spu wraz z wychowawczyniami, panią Lilą Zajkowską i panią Ewą Wińską, uczestniczyli w wycieczce do Warszawskiego ZOO. Celem wyjazdu było poszerzenie wiedzy przyrodniczej, poznanie różnorodnych gatunków zwierząt oraz aktywne spędzenie czasu poza szkołą.
Wycieczka edukacyjno-terapeutyczna do Warszawy
17Uczniowie klas 123 i 123 A PDP, pod opieką pani Doroty Kozaczyńskiej i pani Katarzyny Zalewskiej, w dniu 16 czerwca odwiedzili stolicę Polski.
Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie historycznego centrum stolicy. Trasa obejmowała Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Rynek Starego Miasta, oglądanie bryły Zamku Królewskiego oraz pomniki rozmieszczone wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. Ważnym punktem programu była również obserwacja zmiany warty pod Pomnikiem Nieznanego Żołnierza.
Wystawa malarstwa
Podczas wizyty w bibliotece uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Doroty Kozaczyńskiej, pani Katarzyny Zalewskiej i pani Małgorzaty Zaczyk mieli okazję obejrzeć ekspozycję malarstwa olejnego autorstwa pana Jana Łacińskiego, dawnego dyrektora SOSW w Sokółce. Prezentowane obrazy były inspirowane pięknem dzikiej natury, krajobrazami Mazur i Podlasia oraz wspomnieniami z młodości artysty. Młodzież podziwiała pełne światła i barw monumentalne pejzaże, błękitne noce oraz tajemnicze leśne zakątki. Prace zachwyciły uczniów klasycznym warsztatem, głębią faktury oraz mistrzowskim operowaniem światłocieniem.
Logowanie
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
